Ідея організації бізнесу з продажу пива оптом досить хороша, адже цей слабоалкогольний напій користується великою популярністю серед українських споживачів, а отже, має високий попит. Відповідно на ньому можна отримувати чудовий прибуток. За попередніми підрахунками такий бізнес має швидку окупність, зумовлену порівняно невеликими інвестиціями та затребуваністю на ринку. Але незважаючи на це, як і будь-яку іншу бізнес-ідею, слід детально вивчити, проаналізувати ситуацію на ринку, зробити аналіз конкурентів, можливого асортименту від надійних постачальників, ціни та якості пропонованого сервісу. Складання бізнес-плану стане основою для подальших дій, у ньому ви чітко визначаєте необхідні вкладення та можливі ризики, прораховуєте терміни окупності та інші деталі підприємницької діяльності.
При організації оптової торгівлі пива згідно із законодавчими нормами України необхідно враховувати норми, що регулюють торгівлю алкоголем. Відповідно до цих законів, індивідуальні підприємці мають право продавати спиртні напої тільки в роздріб. Для оптових продажів необхідно зареєструвати юридичну особу. І хоча ліцензія на його продаж не потрібна, існує низка певних обмежень: вона не повинна бути доступною в будь-якому місці та в будь-який час. Це обов'язково потрібно враховувати, якщо ви плануєте відкрити свій бізнес з оптових продажів пива. Дуже важливо вивчити ці заборони, адже на основі їх ви формуватимете портрет свого клієнта. Як правило, цими клієнтами стають підприємці малого бізнесу, які спеціалізуються на роздрібній торгівлі, продажу хмільного на розлив.
Звичайно ж, вам доведеться отримати всі дозвільні документи на оптову торгівлю (свідоцтво про реєстрацію, довідка про постановку на облік у податковій інспекції, договір оренди складського приміщення, трудові договори зі співробітниками тощо).
Щодо оподаткування, то оптова торгівля пивом передбачає облік та декларування обсягів продажу.
Щоб визначитися з асортиментним рядом та маркою пивної продукції, можна скористатися досвідом своїх конкурентів. Вивчивши їхню продукцію та попит, ви зможете вийти безпосередньо на її виробників, таким чином сформувавши базу надійних постачальників. Під час зустрічі з ними ви зможете уточнити прайс на оптові закупівлі.
Не обов'язково, щоб ваш товар був представлений одним виробником, чим більше, тим краще. Чим ширша лінійка відомих марок і різноманітніший товар, тим швидше ви зможете залучити якомога більше замовників та задовольнити потреби кожного покупця.
Насамперед зверніть увагу на регіональних виробників. У них величезний вибір сортів різної фортеці і як показує практика, вони зацікавлені у укладанні договорів з кожним оптовим клієнтом, у зв'язку з чим надають усіляку допомогу у просуванні свого бренду.
Співпраця безпосередньо з постачальниками має низку переваг: виключає потребу користуватися послугами посередника, гарантує своєчасне постачання продукції та можливість закупівлі пивної тари за вигідною вартістю.
До того ж, майже всі виробники пива постачають рекламну продукцію, роблять акції, розіграші та спеціальні пропозиції. Вони кваліфіковано допомагають у підборі асортименту з таким обліком, щоб задовольнити потреби кожного споживача. Для новачків є можливість продегустувати напої на заводі, правда за окрему плату, дізнатися про технологію виробництва, вивчити рецептуру та характеристики продукції. Дуже важливо знати про неї всі подробиці, адже тоді ви зможете професійно розповісти цю інформацію своїм майбутнім клієнтам та зацікавити їх у співпраці.
Пивний опт не потребує великих вкладень для розкручування. Розглянемо з прикладу. Уявіть, що ви дистриб'ютор, який закуповує великі партії товару у виробника за дуже вигідною для вас ціною. Для того, щоб продати його дрібнішими партіями для роздрібних мереж, кафе або ресторанів, головне сформувати вигідну комерційну пропозицію, поширити її торговими точками і клієнти самі до вас підтягнуться.
Якщо у вас немає власного приміщення під склад та транспорту, вам доведеться орендувати їх для зберігання та перевезення продукції. Щодо самої тари, то її можна закупити у виробника пива за більш прийнятною ціною порівняно з ринковою. Ви повинні знати, що оптовий продаж передбачає використання спеціальної тари, що відповідає необхідним стандартам.
Головне, щоб ви ці витрати включили до свого бізнес-плану.
Зрозуміло, що самотужки вам не впоратися з бізнесом з продажу пива оптом. Вам потрібні працівники: водії, вантажники, менеджери, бухгалтер. У статтю видатків вам доведеться закласти їх і навіть свою зарплату. До питання співробітників потрібно підійти з особливою відповідальністю, від їх комунікативних здібностей та маркетингової підкованості залежатиме ваш прибуток. За необхідності забезпечте їхню освіту поданому питанню.
Ось ви дізналися, як відкрити бізнес з оптових продажів пива. Якщо намітити план дій, чітко розрахувати витрати на закупівлю товару, податки, зарплату найманим співробітникам, оренду транспорту, складу та тари, а також знати докладніший прайс на закупівлю певного обсягу товару, то можна обчислити через скільки місяців окупляться ваші вкладення. Повірте, що ваші доходи перевершать ваші очікування, адже це найприбутковіший бізнес у країні виключно через те, що попит на слабоалкогольні напої лише зростає.
Надійний партнер з оптової торгівлі пивом - БЕРДИЧІВСЬКИЙ ПИВОВАРНИЙ ЗАВОД (офіційний сайт - https://berdpivo.com.ua/ )
Якщо будувати його на якісному продукті відомих торгових марок, яка вже здобула довіру у споживачів, то прибутковість буде максимальною, адже торговельна накрутка майже завжди становить 50%. Не секрет, що прибутковість оптової торгівлі пивом залежить від впізнаваності бренду.
І ще один аспект - не забуваєте укладати договори як із постачальниками, так і з клієнтами-покупцями, в яких зазначаються варіанти розрахунків та інші умови співробітництва. Чітке дотримання домовленостей – основа будь-якої торгівлі.