Транспортування цінностей та товарів через кордон завжди пов'язане з певними ризиками, особливо якщо вони підпадають під дію законодавства про карантин.
Фітосанітарний сертифікат дає дозвіл на подальше переміщення продукції всередині держави та за її межами, а також вказує на відсутність усіляких речовин, що негативно впливають на організм людини.
Об'єктами даного контролю виступають продукти рослинного походження, інші його складові насіння, розсада, контейнери, упаковка, тара і т.д. Повний перелік яких можна знайти у спеціальній Постанові Кабінету Міністрів України №705. Фактично під це визначення підпадають усі сільськогосподарські продукти, деякі будівельні матеріали та їх комплектуючі.
Фітосанітарні сертифікати можна отримати лише після звернення до Держветфітослужби з відповідною заявою та документом, що підтверджує сплату всіх податків, зборів та мит. Після цього інспектори проводять вилучення зразків для експертизи. У разі виявлення якихось невідповідностей служба може вимагати документацію, що підтверджує проведення заходів щодо захисту даної продукції.
Оформлення фітосанітарного сертифіката може тривати цілий місяць. З одного боку, це, звичайно, забирає у виробників дорогоцінний час, але з іншого – дає можливість якісно перевірити усі зразки і вже до споживачів надходитимуть лише безпечні продукти.
Ще одним неприємним моментом для виробника вважатимуться його короткий термін дії. Адже фітосертифікат має юридичну силу лише 14 днів, після чого процедуру потрібно проходити повторно. Якщо ж цим знехтувати, то очікується накладення штрафних санкцій на власника підприємства.
Отримання цього документа є ключовим і значущим етапом кожної компанії. Особливо це стосується експортування вітчизняних товарів за кордон. Оскільки фітосанітарний сертифікат Україна показує, наскільки наша держава піклується про своїх споживачів і може підняти його імідж в очах іноземних покупців.
Це питання вимагає детального вивчення, адже громіздка законодавча база, колізії плутають і нерідко спричиняють неправильне оформлення документів. Тому для досягнення максимально позитивного результату слід звернутися до спеціальних центрів правової допомоги.